وقتی سقوط تاورکرین راننده را در ارتفاع حبس می کند

9 / 10
از 6 کاربر

یک کارگر جرثقیل ساختمانی(تاور کرین) که براثر شکستگی بوم آن در داخل کابین این وسیله در ارتفاع 30 متری مصدوم و گرفتار شده بود توسط آتش نشانان نجات یافته و روانه بیمارستان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتش نشانی؛ این حادثه در یک پروژه بزرگ ساختمانی در بازار بزرگ تهران و به هنگام جابجایی تیرآهن با جرثقیل ساختمانی اتفاق افتاد.

به دنبال تماس مسئولین این پروژه ساختمانی در حال ساخت با سامانه 125 و درخواست کمک فوری، بیدرنگ با هماهنگی ستاد فرماندهی این سازمان، آتش نشانان ایستگاه فرعی 7 و نیز گروه امداد و نجات یک در ساعت 14:55 دقیقه روز گذشته به محل حادثه دربازار بزرگ تهران، بازار عباس آباد، کوچه حمال چال روانه شدند.

افسر آماده منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این مورد گفت: این اپراتور 27 ساله در ارتفاع حدودا 30 متری با جرثقیل ساختمانی در حال کار بود که به هنگام جابجایی ستون های اصلی به یکباره بوم جرثقیل از هر دو طرف شکست و خسارت زیادی به این وسیله وارد آمد.

محمود صادقی گفت: بر اثر این حادثه این کارگر 27 ساله افغانی در وضعیت بسیار خطرناکی در داخل کابین دربالای این جرثقیل ساختمانی گرفتار شد. آتش نشانان در شرایط سخت و نا ایمن و در ارتفاع حدودا 30 متری از سطح زمین با تجهیزات لازم مشغول عملیات شدند و در عملیاتی حساس و دشوار و نیز پس از 4 ساعت تلاش بی وقفه این اپراتور جرثقیل ساختمانی(تاور کرین) را زنده از داخل کابین این وسیله خارج و با سبد مخصوص از ارتفاع 30 متری به سطح زمین منتقل کردند.

این افسر آماده آتش نشانی با اشاره به انجام تحقیقات درخصوص علت بروز این حادثه توسط کارشناسان، اضافه کرد: این کارگر که دچار مصدومیت شده بود بلافاصله توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافت.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :